AUDIOULOTKA
#opisujemy: Zdjęcie fasady zabytkowego, dwupiętrowego budynku. Na dole w centrum znajdują się przeszklone drzwi, o obu bokach wysokie okna. Zarówno drzwi, jak i okna są u góry zaokrąglone. Nad nimi znajdują się dwa białe gzymsy, a powyżej trzy prostokątne wnęki. W środkowej wnęce jest metalowy odstający od ściany napis „teatr stary”. W bocznych wnękach płaskorzeźby. Każda z nich przedstawia dwa zwrócone do siebie gryfy, a pomiędzy nimi wazon z kwiatami. Nad każdym z wazonów umieszczona jest maska. Przed budynkiem chodnik i dwie ławki blisko rogów budynku. Po lewej fragment muru z ciemną bramą, a za nim drzewa. Po prawej w tle fragment staromiejskiej kamienicy. U góry błękitne niebo z drobnymi, białymi chmurami.
Tutaj możesz pobrać plik pfd z tekstem audioulotki.
Lektor: Andrzej Seweryn. Postprodukcja: Teatr Stary w Lublinie. Zdjęcie: Wojciech Nieśpiałowski.
Polski język migowy
tekst łatwy do czytania
TYFLOMATERIAŁY
W Teatrze dostępne są tyflomateriały do wystawy oraz materiały poprawiające dostęp do informacji o rozkładzie pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnością wzroku w piśmie Braille'a i Kleina. Więcej informacji tutaj.
Dofinansowano ze środków w ramach przedsięwzięcia grantowego pn. Na kolejne 200 lat: dostępność i współpraca realizowanego przez Teatr Stary w Lublinie w ramach projektu pn. „Kultura bez barier” realizowanego w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Liderem projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Strategicznym partnerem krajowym jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerem ponadnarodowym jest Institut für Bildung und Kultur e.V. i działające przy nim Kompetenzzentrum für Kulturelle Bildung im Alter und Inklusion. Pozarządowym partnerem krajowym jest Fundacja Kultury Bez Barier.